Opieka informatyczna

W związku z coraz większymi wymaganiami stawianymi przez rynek i Klientów wiele firm koncentruje się na własnych działaniach podstawowych. Coraz częściej wszelkie prace nie związane z głównymi obszarami działalności przekazywane są obsłudze zewnętrznej. Jedną z takich działalności jest bez wątpienia obsługa informatyczna. Rachunek ekonomiczny wskazuje na atrakcyjność takiego rozwiązania. Wiąże się to z ciągłym rozwojem oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz potrzebą systematycznego szkolenia personelu. Decydując się na podejście związane z outsorcingiem – czyli powierzenia pod opiekę obsługę informatyczną spółce zewnętrznej – firma nie musi troszczyć się o zmiany na rynku IT.

Przykładowe pakiety usług:

1. Pakiet minimum

Oferta kierowana jest zarówno do firm jak i klientów indywidualnych. Pakiet ten jest idealny dla tych, którzy nie potrzebują stałej opieki, a jedynie czasem potrzebują wsparcia informatyka. Czasem ze względu na zaawansowanie użytkowników lub możliwości finansowe rezygnuje się z cyklicznych przeglądów sprzętu komputerowego i oprogramowania przeprowadzanych przez firmę zewnętrzną. Należy jednak pamiętać o tym, że komputer jest stale narażony na ataki wirusów, trojanów i inne niebezpieczeństwa czające się zwłaszcza ze strony Internetu. W pakiecie minimum zapewniamy Państwu:
– doradztwo w zakresie optymalnych rozwiązań systemowych,
– ciągłą gotowość do konsultacji technicznych bądź przez telefon, e-mail lub osobiście,
– reakcje na wezwania serwisowe na zasadach określonych w umowie,
– gotowość pomocy informatyka.

2. Pakiet podstawowy

Oferta ta kierowana jest do firm, w których kładzie się nacisk przede wszystkim na ciągłość pracy i szybkość reakcji informatyka na ewentualną usterkę. Podpisując z nami ten typ umowy, określacie Państwo swoje oczekiwania, zadania i terminy wykonania czynności (np. profilaktyczne skanowanie wszystkich komputerów w biurze programem antywirusowym raz w miesiącu), na tej podstawie określana jest zryczałtowana opłata miesięczna za opiekę informatyczną.
W ramach zryczałtowanej opłaty miesięcznej za opiekę informatyczną Państwa Firmy, proponujemy Państwu między innymi:
– stały nadzór nad bezawaryjną pracą systemu komputerowego,
– doradztwo w zakresie optymalnych rozwiązań systemowych,
– cykliczne sprawdzanie działania systemu, ze szczególnym uwzględnieniem słabych punktów systemu; tj.: serwerów, urządzeń sieciowych co najmniej raz w miesiącu,
– ciągłą gotowość do konsultacji technicznych bądź przez telefon, e-mail lub osobiście,
– reakcje na wezwania serwisowe na zasadach określonych w umowie,
– profilaktykę antywirusową,
– instalacja oprogramowania systemowego i użytkowego,
– wykonywanie kopii bezpieczeństwa dokumentów na nośnikach CD-ROM,
– zabezpieczanie sieci komputerowej przed nieautoryzowanym dostępem od strony Internetu,
– minimalne koszta za otrzymywanie fachowych porad,
– gotowość pomocy informatyka,
– opiekę nad systemem informatycznym wykorzystywanym w firmie,
– zryczałtowane opłaty za usługi objęte umową,
– atrakcyjne rabaty za usługi nie uwzględnione w umowie.